Adachi Müze Bahçesi

Adachi Müzesi Sanat bahçesi - Adachi Museum of Art garden

Peyzaj Mimarlığı mesleği, bize tüm dünyada araştırma imkanı ve mesleki güzellikleri inceleme fırsatı sunuyor. Sadece dünya standartlarında bir Peyzaj projesinin uygulanmış halini görmek için başka bir ülkeye seyahat edermisiniz?

Yasugi, Shimane Prefecture, Japonya

Japon Bahçeleri üzerine yayınlanan bir dergi olan Best Japanese Garden tarafından, Adachi Müzesi Sanat bahçesi 9 kez üstüste yılın en iyi japon bahçesi seçildi. Japon bahçelerinin özenle bakılıp bakılmadığına, yerlerde gereksiz yaprak bulunup bulunmadığına, bitkilerde kuruma ve form bozuklukları olup olmadığına dahi bakıldığı bu ödülde; tasarım öncelikli olsa da sürdürülebilirliği ve devamlılığı da büyük önem taşıyor.

Batı dünyasında yaşam süren hiçbir şeye benzemeyen ve asla taklit edilemeyecek bir huzur duygusu Adachi Müzesi Sanat bahçesinde sizi sarıp sarmalıyor. Adachi Müzesi Sanat bahçesinde muhteşem hatta inanılmaz bir Peyzaj var diyebiliriz.

http://socvirus.com.ua/wp-content/uploads/2010/12/Adachi_Museum_of_Art_Garden_03.jpg

Adachi Museum of Art garden 165 bin (165 dönüm) metrekarede olusuyor. Adachi Müzesi Sanat bahçesi geleneksel Japon yosunları, gölet, çam ağaçları, japon evleri ve kuru bahçeleri bünyesinde barındırıyor.

Bu bahçe dünyanın dört bir yanından Peyzaj Mimarları tarafından da adeta tavaf ediliyor. Mesleki birikimlerini artırmak, vizyonlarını genişletmek isteyen bir çok Peyzaj Mimarı; dünyadaki başarılı Peyzaj çalışmalarını turistik organizasyonlarla bu tür gezilere katılıyorlar.

Adachi Müzesi Sanat bahçesi - Adachi Museum of Art garden

Müzenin müdürü Takanori Adachi kendisi ile yapılan bir ropörtajda; “Bahçeler yaşayan objeler olduğundan bir bir an bile boş kalamıyoruz. Her bitki hatta ot dahi bizim aşkla çalıştığımız değerler. Kendimizi bu işe adarken esas amacımız, bahçe ile Japon kültürünün tanıtımını tüm dünyaya sergilemek” şeklinde yorum yapmış.

Adres: 320, Frukawa-cho, Yasugi-city, Shimane, Japonya 692-0064

Telefon : +81-0854-28-7111 FAX.+81-0854-28-6733

Müze yerleşim planı

http://www.adachi-museum.or.jp/e/i_kannai/img_map.gif