Dubai Yelken Otel

Yelken Otel'in İstanbul Modeli8d9c0418-4d97-4a61-be93-d56b223a8d35yelkenotel.jpg Yelken Otel'in İstanbul Modelide2fd648-8d33-4937-8df2-23179807dde6yelkenotel2.jpg Yelken Otel'in İstanbul Modeli113ff7d3-7c8a-4b03-847c-529ad6e2e7acyelkenotel3.jpg

 

 

Dubai yelken otel benzeri

 

İstanbul Maslak’taki Mashattan konut projesinin sahibi Taşyapı, Anadolu yakasında yeni bir 5 yıldızlı Dubai Dubai yelken otel benzeri benzeri otel inşa ediyor. Taşyapı bu projede, Dubai yelken otel benzeri olarak bilinen Dubai’deki dünyaca ünlü 7 yıldızlı Burj Al Arab’ı dizayn eden İngiliz Atkins Group ile birlikte çalışıyor.

 

Haziran ayında başlanıp iki yılda tamamlanması planlanan otel, Koşuyolu semtinde inşa edilecek. E – 5 karayolu üzerinde Numune Hastanesinin karşısına yapılacak otel için 100 – 150 milyon dolar arasında yatırım yapılması planlanıyor.

Otel projesini Taşyapı ile Selçuk Ecza Deposu birlikte üstleniyor. Toplam 20 bin metrekare alan üzerinde, 40 kat üzerine inşa edilecek olan otel, 2 bin yatak kapasiteli olacak. İnşaatın 24 ayda tamamlanması planlanıyor.

 

Dubai yelken otel benzeri Dubai’nin mimarları

 

Projede İngiliz Atkins Group tasarım çalışmalarını bitirmiş durumda. Dünyanın en ünlü otellerinden birini inşa eden Atkins ile farklı bir konsept üzerine çalışıldığını söyleyen Taşyapı Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Turanlı, “Biz turizm yatırımı yapmış bir firma değiliz. Bu konuda bir araştırma yaptık. Bu projeyi kime yaptırırsak çok güzel bir eser çıkar ortaya diye. Araştırmamızda Atkins Group’u öğrendik. Burj Al Arap otelinin de mimarları bu grup. Avam projeleri onlara yaptırdık. Kati projeleri de bu gruba yaptırmayı düşünüyoruz” dedi.

 

Atkins’in tasarımında, Dubai yelken otel İstanbul boğazının iki yakası, Avrupa ve Asya’yı simgeleyen iki kanadın birleştiği yere modern bir siluet verilmiş. Böylelikle ‘Avrupa ve Asya’nın birleştiği nokta modern medeniyetin birleştiği noktadır’ imajını verilmek istenilmiş.

 

Turanlı, belediye ile görüşmeler sonrasında zemin ıslahı ve hafriyat çalışmaları için ön izin alınmasının ardından, inşaata başlanacağını söyledi.

 

Otelin işletmecisinin kim olacağının belli olmadığını belirten Turanlı, “Uluslararası otel zincirleri ile görüşüyoruz. Ama biz de bir zincir kurabiliriz” dedi.

 

Dubai yelken otel benzeri Metronun yanında

 

Otelin bulunduğu bölgede, tüp geçit yapımına başlandığını söyleyen Turanlı, “Dubai yelken otel Bu işin Avrupası, Asyası kalmadı. Yabancı geldiğinde, her yere rahatlıkla ulaşabilecek.

Biz bunları öngörerek eskiden aldığımız bu araziler üzerine turizm yatırımı yapmaya karar verdik. Otel, yapılacak metro hattının üzerinde olacak.”

 

Turanlı, otelde ayrıca, 3 bin kişilik konferans salonu da bulunacağını belirtti.

 

Dubai yelken otel benzeri 7 yıldızlı referans

 

İngiliz merkezli Atkins Group’un, 5 bini mimar ve mühendis olmak üzere tüm dünyada 14 bin çalışanı var. Dünyanın mimari olarak en ünlü otellerinden Dubai’deki Burj Al Arab’ı dizayn eden grubun 2004 cirosu 3 milyar dolar. Danışmanlık firmaları arasında 1998’den bu yana en tepede gösterilen Atkins, ciro ve çalışan sayısı bakımından da dünyanın üçüncü büyük danışmanlık şirketi.

 

Dubai yelken otel benzeri Mashattan’ı yapıyorlar

 

Otel projesine başlayacak Taşyapı, Maslak’ta Mashattan, Acıbadem’de ise Almond Hill adlı konut projelerini yapıyor. 140 dönüme kurulan Mashattan projesinin maliyeti, arsa hariç 150 milyon doları buluyor. Projenin iki yıl içerisinde bitirilmesi planlanıyor.

 

Almond Hill’in ise arsa fiyatı dahil yaklaşık 200 milyon dolara malolması, iki yıl içerisinde de bitirilmesi hedefleniyor.

 

dubai-yelken-otel

Basından haberler dışındaki tüm kategori ve yazılar Peyzaj.org editörleri tarafından hazırlanmıştır. Sitemizdeki içeriğin kopyalanması ve dağıtılması yasaktır. 5846 sayılı kanuna uygun tazminat ve yasal işlem uygulanır.

 

Bir Cevap Yazın