Yurtdışında Staj

Yazan emine deniz – 04 Kasım 2003 23:32 – Kaydedildi
Normal Kullanıcı
merhaba:)2004 yaz stajımı yurt dışında yapmak istiyorum.Beni bilgilendirirseniz sevinirim

Yazan Ziyaretçi – 05 Kasım 2003 11:25 – Kaydedildi
Ziyaretçi
Yurtdışında Staj için en mantıklısı İtalya bence.
Hem yakın hemde sanatın merkezi, sanatçı yatağı. Ayrıca İtalya büyük fidanlıkların da merkezi.
www.useh.org
www.useh.org/lang_itl.htm

Yazan derenkoray – 14 Kasım 2003 18:24 – Kaydedildi
Normal Kullanıcı
staj – genel bilgi
bilgiyi iş ortamında en etkin şekilde kullanabilmek için iş dünyasında bulunmak ve teorik bilgiyi pratik tecrübeye dönüştürmek gerekmektedir. teknolojinin ilerlemesi ve dünya pazarlarının genişlemesiyle birlikte iş dünyası hızlı bir değişim ve gelişim sürecine girdi rekabet eskisinden daha acımasız bir hal aldı. rekabeti yönlendirebilmek için eğitim ve tecrübeye gereken ihtiyaç arttı. kariyerinizi yükselterek iş başvurularında aranan insan konumuna gelebilmek elbette ki çok güzel bir hadisedir. yurtdışında yabancı öğrencilere farklı sektörlerde ve farklı seçeneklerde staj imkanları sunulmaktadır. öğrenciler yurtdışında katıldıkları staj programlarıyla, iyi bir iş deneyimi ve dil pratiği elde etmiş olacaklardır. staj programı akademik destekli eğitimin yanı sıra iş ortamında pratik uygulamaları kapsamaktadır. staj programlarındaki genel konuların bazıları reklamcılık, pazarlama, halkla ilişkiler,pazar araştırmaları, ithalat ihracat, grafik dizayn finansal hizmetler, bankacılık, uluslar arası ticaret, sağlık ve telekomünikasyon …vb dir. yurtdışında staj programlarına katılma yolarından biri, öğrenciler yurtdışında dil eğitimlerinden sonra kendi branşlarıyla ilgili bir dalda staj yapma imkanına sahiptirler. bu şekildeki bir staj programına başvurabilmeniz için ingilizce dil seviyenizin en az upper intermediate olması gerekmektedir. bu staj şeklinde öğrenciler staj görülen firmadan herhangi bir ücret talep edememektedirler. yurtdışında staj programlarına katılma yolarından biri de, öğrenciler yurtdışında katıldıkları bir sertifika programı sonrasında, eğitim aldıkları branşla alakalı süresi dört aya varan staj imkanına kavuşabilmektedirler. bu staj şeklinde öğrenciler staj görülen firmadan herhangi bir ücret talep edememektedirler. yurtdışında staj programlarına katılma yolarından biri de, stajyerlerin yurtdışında herhangi bir programı bitirmiş olmaları gerekmez. bu stajı diğer staj türlerinden ayıran en önemli özellik, maaşlı staj yapmak için başvuran öğrencilerden, genellikle minimum 550 (213) puan almalarının istenmesidir. bu seçenekte, stajyerler firmaya uygunluklarına göre staj programına kabul edilir ve gerçek anlamda bir iş tecrübesi edinirler. bu staj şeklinde öğrenciler staj görülen firmadan ücret talep edebilmektedir.

Yazan tosarık – 20 Kasım 2003 21:23 – Kaydedildi
Normal Kullanıcı
merhaba ben yeni mezun bir peyzaj mimarıyım. çalışma hayatına atılmadan önce bazı gelişmeler adına kendime izin verdim, izmir öncelikli iç mimari konusunda kurs arıyorum. bilgisi olan var mı???

Yazan Ziyaretçi – 11 Aralık 2003 22:38 – Kaydedildi
Ziyaretçi
yeditepe üniversitesinde peyzaj mimarlığı ve mimarlık okuyorum peyzajdan 2.mimarlıktan 1 .sınıf öğrencisiyim okulum 30 Ocakta tatile giriyor bahar dönemi başlayana dek ankarada 3 haftalık bir staj programı bulma şansım var mı diye bi deniyim dedim yardımcı olabileceğini düşünenlere şimdiden çok teşekkür ediyorum…

Yazan RosemeL – 14 Aralık 2003 13:53 – Kaydedildi
Normal Kullanıcı
İstanbul Üniversitesi Peyzaj Mimarlığınde okuyorum ve 2004 yazında mutlaka bi şelkilde staj yapmak istiyorum.Çevremdeki herkes bu olanağı kendine sağlamış. Bende bu konuda elimden geleni yapmak istiyorum…Acil Yardım…

Yazan olmstedian – 15 Aralık 2003 23:06 – Kaydedildi
Uzman Kullanıcı
selam emel,
kartepe peyzaj’a gönderdiğin e-postayı aldım ama cevabı gönderemiyorum çünkü yanlışlıkla sildim mesajı. staj hedeflerini, sınıfını vb. bilgileri bir daha gönderirsen sevinirim.

Yazan WooZY – 22 Aralık 2003 16:03 – Kaydedildi
Gelişmiş Kullanıcı
ege üni.de okuyorum birinci sınıfım ama istanbulda oturuyorum..bende yazın mutlaka staj yapmak istiyorum..bu meslekte ilerlemek biyerden başlanması gerektini düşünüyorum vede yardın edecek birileri varsada çok sevinirim:)..

Yazan Ziyaretçi – 17 Şubat 2004 04:49 – Kaydedildi
Ziyaretçi
merhaba benim sizlere bir sorum olacak ben 3. sınıf öğrencisiyim ve önümüzdeki sene okulum bitince master yapmayı düşünüyorum master konumda sulama yada aydınlatma bölümü olmasını istiyorum bu konularda türkiyede eğitim veren bir ünüversite biliyormusunuz. yok ise yurtdışında nerede var.

Yazan ERDEMA – 17 Şubat 2004 12:41 – Kaydedildi
Gelişmiş Kullanıcı
arkadaşlar inşaat müh. sOn siniftayim peyzajda yüksek lisans yapmak istiyom istanbul üniv.de yüksek yapan arkadaş varsa acaba bölüm bşk.a sorabilir mi inşaat müh. kabul ediyolarmi diye?

eatca@anadolu.edu.tr

Bir Cevap Yazın